Már csak két napod maradt, hogy bejelentkezz a KIVA adózás alá, 15-e után már ezt nem teheted meg, és a késésre nem fogadnak el kifogást, mentséget, ha nem intézed most, akkor lemaradsz róla!
Még egyszer amit tudni kell róla:
- A KIVA mértéke 16 %, melyet a kiszámított adóalap után kell megfizetni. Az adóalap a társaság pénzforgalmi szemléletű eredménye + a Tbj szerinti járulékalapot képező személyi jellegű kifizetések összege.
- Az adóelőleget negyedévente, vagy havonta kell fizetni. Havonta akkor, ha a havi kötelezettség meghaladja az egy millió Ft-ot. A bevallási kötelezettség időpontja a tárgyévet követő év május 31-e.
- A kisvállalati adó alanya mentesül a társasági adó, a szociális hozzájárulási adó és a szakképzési hozzájárulás bevallása és megfizetése alól.
- Azok jelentkezhetnek be a KIVA hatálya alá, akiknek az előző évben az átlagos statisztikai állománya nem haladta meg a 25 főt.
- Végrehajtható adótartozása nem haladja meg az 1 millió forintot.
- Az adóévet megelőző elszámolandó bevétele várhatóan nem haladja meg az 500 millió forintot
- Az adózó adóévet megelőző adóévéről készítendő beszámolójában a mérlegfőösszeg várhatóan nem haladja meg az 500 millió forintot.
- Az adóévet megelőző két naptári évben az adózó adószámát az állami adóhatóság jogerősen nem törölte vagy függesztette fel
- Amelyik társaság áttér a KIVA elszámolási módszerére, az ugyanúgy a számviteli törvény hatálya alá tartozik, mint eddig, így a beszámolási kötelezettsége is evidens.
Kiknek érdemes:
- Akkor érdemes választani, ha az alkalmazottak létszáma 10-25 fő között van.
- Nem használhatják ki a kisvállalkozások tételes adózását (pl. Kft-k)
- Akiknek nincs túl nagy nyeresége
- Magasak a személyi jellegű kifizetések
- Nincsenek felhasználható elhatárolt veszteségek
- Nincsenek hitelek
Még mindig nem tudod, hogy Számodra ez megfelelőbb lenne-e, mint a Tao alatt maradni? Segítünk!
Az alábbi néhány kérdésre írd meg a választ az info@kisvallalkozzokosan.hu email-címre, és Bálint József adószakértőnk hamarosan reagálni fog a javaslatával.
1. Milyen vállalkozási formában tevékenykedsz? 2. Mennyi a várható éves bruttó bevételed? 3. Mennyi a várható éves költséged (a személyi jellegű költségek kivételével)? 4. Mennyi a várható személyi jellegű költséged? 5. Vállalkozásodban dolgozó alkalmazottak száma? 6. Van-e hiteltartozása a cégednek? 7. Van-e felhasználható elhatárolt veszteséged?
Várjuk a leveled, ha még nem tudtál dönteni, és segítünk!
Like?